Малко известни факти за Птицевъдството.

Малко известни факти за Птицевъдството.

Малко известни факти за Птицевъдството.

Blog Article

Да напомним, че младежта се развива и няма да спира развитието си

При поява на болестта е необходимо да се установи източникът на заразата (храна, постеля и др.) и да се отстрани чрез почистване, дезинфекция, смяна на храната, постелята и т.

Александър Александров – биволовъд с кауза и десетки хиляди последователи

Агро ТВ е ключов и мащабен проект на АГРОМЕДИЯ ГРУП, водеща медия за компанията.

Заместник-министър Василева: Птицевъдството е иновативен сектор, който осигурява високоефективно промишлено производство

То не се отразява негативно върху съдържанието на протеини в млякото, казват учени

Допълнителна информация относно птицевъдството в научното заведение ще получите на телефоните за контакт в обект Земеделски институт.

При пуйките болестта има по-къс инкубационен период и се развива по-бързо. Забелязва се силно подуване на синусите (синузит), хрипове и затруднено дишане.

Регистрация на племенни и репродуктивни пчелини за производство на елитни и племенни пчелини майки и рояци

Главният приоритет на фирмата е качеството и безопасността на продукта.

Епизоотологични особености. Източник на инфекцията са болните птици и заразоносителите. Когато птиците се намират при добри условия на хранене и отглеждане, инфекцията остава в латентна форма (заразоносителство).

Гледайте Агро ТВ и следете актуалните материали за птицевъдството на сайта ни , защото добрата информираност е ключова за успешното развитие на вашия аграрен бизнес!

При едрия рогат добитък – младите говеда са телета, съответно месото, добивано от тях е телешко. Младите овце са агнета, а месото е агнешко; когато е от по-зрели овце, е шилешко или овче. При козите – младите са ярета, а месо им е ярешко. Същото важи и за най-широко разпространеното птицевъдство – отглеждането на кокошки. Малките кокошки се наричат с общия термин пилета, а месото им е пилешко.

В много страни отглеждането на коне за добив на месо е приемлива Птицевъдство практика. Конкретно в България, както и във всички славяноезични страни, конете са смятани за интелигентни помощници на човека и поради тази (чисто психологическа) причина, консумацията на месо от тези животни се смята за неприемлива.

Report this page